SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 

CBS is the second largest
publisher of hand-painted maps in the world.

More about us
 

 

In Slovakia and Czech Republic we employ people who are doing their job with heart.

More about team
 

 

We received more
than 2,900,000 copies of painted maps among the public.

More about maps
 

 

We help to improve
tourism in Slovakia
with our services.

More references
 

FaceBook  Twitter  

 
Na leto sa tešia všetci, len treba do neho vstúpiť s oprávnene dobrou náladou. Vo Vydavateľstve CBS sa nám to podarilo. Obrazne povedané; pri našom júnovom vysvedčení nebol dôvod vyťahovať z kuchynskej zásuvky trestajúcu varechu, ale znova oprášiť recept starej mamy na jej najlepšiu tortu.

Kto chce dosiahnuť vysoké méty, v prvom rade musí stavať na čestnosti. V rámci našej transparentnosti voči partnerom sme upravili obchodné podmienky. Dnes sú pre každého sformulované prehľadne a zrozumiteľne na jednu stranu A4.
Výšky ale dosahujeme aj doslova. Do inventáru nám totiž pribudol dron. Dvaja naši zamestnanci sa čoskoro stanú jeho pilotmi.

Do portfólia výrobkov pribudne nový druh cyklistických máp. Budú určené deťom od 7 do 14 rokov a ich rodičom. Výrazne by mali uľahčiť výber vydareného rodinného výletu. Prvou mapou tejto edície bude čoskoro Orava.

Kto si nás chcel pozrieť na vlastné oči, mohol vidieť výstavy našej tvorby v Bratislave, Trnave, Brezne, Michalovciach a aj vo Frýdku-Místku. Kampaň knihy Michalovce z neba skúšobne podporujeme billboardmi po celom meste.

Dozvedeli sme sa, že britská kráľovná Alžbeta II. sa pre nabitý kalendár na žiadnu z výstav nemohla dostaviť. Našu knihu Banská Bystrica z neba tak dostala ako dar od Banskobystrického okrášľovacieho spolku.

Zápis Vydavateľstva CBS do Českej knihy rekordov za najrozsiahlejšiu kolekciu máp s najväčším počtom ručne maľovaných objektov (3543 ks.), prevzalo viacero celoštátnych médií. Špeciálne logo bude odteraz zdobiť obálky máp.

Pokrstili sme novú knihu Prešov z neba. Soľou z prešovského Solivaru krstila aj pani primátorka metropoly Šariša.

Na Deň detí sme mali vo firme veľmi milú a veľmi zvedavú návštevu žiakov zo Základnej školy Radvanská v Banskej Bystrici. Podrobne sa zaujímali o všetko, čo súvisí s chodom nášho vydavateľstva. V spolu

V spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar sme sa zúčastnili tábora s deťmi z Detského domova. Ručne sme s nimi maľovali ich sny, ciele a budúcnosť. Mentormi pri maľovaní im boli naši maliari. Ak sme dokázali inšpirovať aspoň jedného mladého človeka, môžeme mu tým zmeniť celý život. Mnoho z týchto detí je veľmi nadaných a inteligentných. Navyše sú oveľa vďačnejšie aj za maličkosti, než ich vrstovníci z bežných rodín.

19400027 10154365735451792 2570044826252779693 n  19424256 10154365734751792 8750133805867407140 n


Zúčastnili sme sa Stredovekých dní v Hlohovci ako partneri podujatia.
Na august sme dohodli účasť stánku CBS na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF na Sliači. Na vlne by nás malo udržať aj 40 spotov v Rádiu Vlna. Naše letecké knihy budú propagovať v predvianočnom období.
S redakciou časopisu Pro města a obce sme dohodli pravidelnú spoluprácu. Naše články a mapy budú súčasťou každého vydania od januára 2018. Časopis je doručovaný do rúk starostom v dvoch tisíckach českých obcí.

Nuž a na záver z rubriky PR - v časopise Úspešní manažéri uverejnili článok nášho šéfa a veľkého náčelníka Milana Paprčku o výbere dobrých obchodníkov :)

Obchodní manažéri absolvovali v Třebíči dvojdňový profesionálny tréning rétoriky a správnej prezentácie. Zúčastnil sa ho aj majiteľ vydavateľstva a nechal sa počuť, že odchádzal so skvelým pocitom, akých má šikovných kolegov.
V júni sme zaznamenali niekoľko vynikajúcich individuálnych výkonov. Koordinátorka Adrika Drugová dva týždne po sebe prekonala stanovenú normu o 700%!!! Úžasná práca sa jej podarila napriek tomu, že sa pohybovala aj v regióne, ktorý má nálepku "hladovej doliny". Majka Kubáňová ju skvelou prácou takmer napodobnila v 25. týždni. Mirov tím mal v tomto mesiaci pred sebou ťažkú úlohu. Zdolať jeden z najlepších týždenných výkonov roku 2016. Nakoniec sa úloha podarila. Stále tak platí, že zatiaľ každý týždeň tohto roka je lepší ako v roku 2016! Mimochodom, celkový cieľ na jún mali splnený už viac než týždeň pred koncom mesiaca. Napokon treba vyzdvihnúť prácu mapárov. Stali sa hviezdami záverečného týždňa. Naši letci nafotili z neba takmer 90 rôznych objednávok.
Svetlo sveta uzrela mapa VKÚ 113 Vysoké Tatry.
Na záver ešte perlička. Koncom mesiaca sme mali jednanie s výrobcom špecializovaného kartografického software MapServer zo Švajčiarska. Dohodli sme sa na dodaní novej verzie. Vďaka nej budeme schopní nielen aktualizovať existujúce mapy, ale aj vyrábať nové kartografické mapy akýchkoľvek území (regiónov, miest, obcí) kdekoľvek na svete.

Začali sme práce na vývoji aplikácie, ktorá spojí papierovú mapu s virtuálnym svetom. Nad výsledkom by mali otvárať ústa "ľudia z fachu", ale aj zákazníci ;)
Želáme vám krásne leto, počas dovoleniek zabudnite na prácu a všetok voľný čas venujte iba sebe a svojím najbližším.

 

 

Contact

 CBS spol, s.r.o.
     Kynceľová 54, 974 01 
     Banská Bystrica
     Slovensko
 
 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 +421 48/429 90 10
 +421 911 176 101
 
 www.cbs.sk

We support

usmev logo

Detská tour Petra Sagana

logo R